Kolo pro život - Jestřebí hory České spořitelny

Datum 20. května 2017
Místo Úpice - Havlovice nad Úpou
Závod 4. podnik 18. ročníku KPŽ
Trať Převážně suchá, oblačno 13-17°C

Čtvrtý závod seriálu Kolo pro život 2017, Jestřebí hory České spořitelny, si třetí květnovou sobotu nenechalo ujít na 2 500 návštěvníků a 1 033 bikerů i přesto, že meteorologové na víkend hlásili ochlazení a déšť. Nakonec ale v den závodu všichni s povděkem přivítali počasí pod mrakem a s teplotami kolem 15°C.

Na startu tentokrát chyběli někteří tradiční účastníci (Jiří Hudeček, Martin Stošek, Jaroslav Kulhavý, nebo v ženách Jitka Škarnitzlová) protože "Jestřebky" se jely ve stejný den jako první díl Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě.

Závod v Úpici vyloženě sedí Pavlu Boudnému, který ho již několikrát vyhrál. Letošní prvenství ale úspěšně vybojoval až ve finiši, když drtivým spurtem udolal tradičního rivala, Matouše Ulmana. Třetí místo obsadil, se ztrátou půldruhé minuty na vítěze, Jakub Šilar.

Poněkud netypicky se vyvíjel závod v kategorii žen. Při neúčasti Jitky Škarnitzlové se čekalo, že se závod stane jasnou "kořistí" Jany Pichlíkové. Ta ale musela o vítězství svést nečekaný souboj s českou reprezentantkou v cyklokrosu, Pavlou Havlíkovou. S více než pětiminutovou ztrátou na soupeřky pak dojela na třetím místě Kateřina Drhová.

Výsledky závodu:

Trasa B 57 km - muži: 1. Pavel Boudný, 2. Matouš Ulman, 3. Jakub Šilar
Trasa C 38 km - muži: 1. Štěpán Stloukal, 2. Josef Hladík, 3. Jan Zatloukal
Trasa D 22 km - muži: 1. Michal Tesarik, 2. Jakub Tesařík, 3. Ladislav Nálevka

Trasa B 57 km - ženy: 1. Jana Pichlíková, 2. Pavla Havlíková, 3. Kateřina Drhová
Trasa C 38 km - ženy: 1. Tereza Švihálková, 2. Elizabeth Ungermanová, 3. Nicole Hartychová
Trasa D 22 km - ženy: 1. Justýna Kolářová, 2. Daniela Andreyeva, 3. Iva Černá

Seriál Kolo pro život pokračuje 5. podnikem Orlík Tour Kooperativy v sobotu 3. června 2017 se startem na Orlíku - Vystrkově