Kolo pro život - Šumavský MTB maraton České spořitelny

Datum 29. července 2017
Místo Zadov - Churáňov, běžecký lyžařský areál
Závod 9. podnik 18. ročníku KPŽ
Trať převážně suchá, jasno, 20°C

Šumavský MTB maraton České spořitelny přilákal v sobotu 29. července na Zadov rekordní počet spokojených bikerů. Hlavní trasa B s délkou 54 km a převýšením 1579 metrů nabídla to hlavní, co se od ní čekalo, tedy většinu trati vedoucí lesem. Po sychravějším týdnu se počasí  umoudřilo a připravilo krásný slunečný den s teplotou okolo 20ti stupňů. Podmínky k závodění byly prakticky ideální. A ačkoli Šumava nejsou žádné velehory, závodilo se ve slušných nadmořských výškách okolo 1000 metrů.

Do cíle jako první dojeli mezi muži Matouš Ulman a mezi ženami Jana Pichlíková, kteří obhajobou vítězství z minulého závodu potvrzují skvělou formu. Matouš Ulman nenašel přemožitele na domácím Karlštejně a ani na Zadově mu nikdo nestačil. Jediný Jiří Hudeček mu zdatně sekundoval a stejně jako na Karlštejně o vítězi rozhodlo se až poslední krátké stoupání před cílem. Třetí v cíli Martin Stošek měl na vítěze ztrátu necelé tři minuty.

Také Jana Pichlíková vyhrála před týdnem na Karlštejně a žádná ze soupeřek jí nestačila ani na Zadově. Druhá skončila s téměř patnáctiminutovou ztrátou Božena Kučerová, třetí příčku obsadila Nataša Hnátková.

Trasa B 54 km - muži: 1. Matouš Ulman, 2. Jiří Hudeček, 3. Martin Stošek
Trasa C 29 km - muži: 1. Tomáš Matějka, 2. Oskar Marek, 3. Jan Sáska
Trasa D 16 km - muži: 1. Jan Bačovský, 2. David Bečvář, 3. Oliver Bečvář

Trasa B 54 km - ženy: 1. Jana Pichlíková, 2. Božena Kučerová, 3. Nataša Hnátková
Trasa C 29 km - ženy: 1. Adéla Fuksová, 2. Ivana Pavlíková, 3. Jana Čupová
Trasa D 16 km - ženy: 1. Gabriela Bajčíková, 2. Rozálie Bajčíková, 3. Amélie Bajtíková

Seriál Kolo pro život pokračuje 10. podnikem Karlovarský AM Bikemaraton České spořitelny v sobotu 12. srpna 2017 v Karlových Varech.