Kolo pro život - Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO

Datum 17. června 2017
Místo Vrchlabí, náměstí T.G.M.
Závod 6. podnik 18. ročníku KPŽ
Trať suchá - mokrá, zataženo, 8 - 16°C

Přestože bylo v sobotu ve Vrchlabí hodně chladno a zataženo, nepršelo. Proto mohli organizátoři na šestém závodu seriálu Kolo pro život 2017 Vrchlabí Špindl Tour ŠKODA AUTO přivítat prakticky stejný počet bikerů jako v loňském roce, téměř 1 600 závodníků. Na hlavní trase B na 50 km se sešla velmi kvalitní konkurence. Olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý, maratonec Kristián Hynek, Jiří Hudeček, nebo Pavel Boudný a Matouš Ulman.

Ve finiši hlavního závodu byl nakonec nejrychlejší právě Jaroslav Kulhavý, který těsně přespurtoval Pavla Boudného. A jen o pouhé tři vteřiny zaostal za vítězem bronzový Matouš Ulman. Mezi ženami byla na stejné trati nejrychlejší Jana Pichlíková, druhá skončila Kateřina Drhová a na třetím místě dojela Nataša Hnátková.

O tom, že Vrchlabí Špindl Tour ŠKODA AUTO je každoroční oblíbenou předprázdninovou akcí KPŽ nejenom pro závodníky svědčí také fakt, že podle odhadu pořadatelů si akci užilo také na 4 500 návštěvníků.

Výsledky závodu:

Trasa B 50 km - muži: 1. Jaroslav Kulhavý, 2. Pavel Boudný, 3. Matouš Ulman
Trasa C 35 km - muži: 1. Michal Vích, 2. Luboš Toman, 3. Pavel Daněk
Trasa D 33 km - muži: 1. Josef Jůna, 2. Adam Trangoš, 3. Tomáš Pařez

Trasa B 50 km - ženy: 1. Jana Pichlíková, 2. Kateřina Drhová, 3. Nataša Hnátková
Trasa C 35 km - ženy: 1. Nicole Hartychová, 2. Kristýna Pejšová, 3. Jana Holanová
Trasa D 33 km - ženy: 1. Natalie Raková, 2. Kristina Raková, 3. Adéla Procházková

Seriál Kolo pro život pokračuje 7. podnikem Bikemaraton Drásal České spořitelny v sobotu 1. července 2017 se startem v Holešově.